Pomník v Děčíně

V březnu 2014 vyhlásila Děčínsko-podmokelská vlastivědná společnost (DPVS) výtvarnou a architektonickou soutěž, ze které měla vzejít podoba pomníku nad hrobem středověkých měšťanů z města na Mariánské louce v Děčíně. Pro jednoho ze soutěžících jsem zpracovával vizualizaci jeho návrhu, který nakonec v soutěži zvítězil.

Popis objektu

Ostatky 380 obyvatel středověkého Děčína byly vykopány archeology v roce 1985 v rámci záchranného výzkumu v lokalitě Mariánská louka. Do roku 2012 uchovávalo kosterní nálezy Národní muzeum v Praze. V roce 2013 byly po antropologickém zhodnocení ostatky opětovně pohřbeny na městském hřbitově v Děčíně-Folknářích. Děčínsko-podmokelská vlastivědná společnost, která přišla s myšlenkou uložit archeologické nálezy zpět do země a převzala po dohodě s městem Děčínem v této věci organizační úlohu, se rozhodla, že podobu náhrobku nad hromadným hrobem vybere formou architektonické soutěže podle pravidel České komory architektů. Na organizaci soutěže se vedle zadavatele podílelo také SUA – Sdružení umělců a architektů.

V soutěži zvítězil návrh, pro který jsem zpracovával 3D vizualizaci.

2

Rendery

Investor

Soukromá osoba

Zpracovatel

Pavel Kohout

Projekt

2013

Realizace

2013

© Copyright - Pavel Kohout - Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu autora zakázáno! - Enfold Theme by Kriesi
error: Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu autora zakázáno!